
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 12 |
| Reference Type | External, Internal |
| Settling Time | 15.5 µs |
| Number of D/A Converters | 4 |
| Differential Output | No |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 1.71 V |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Analog Supply Voltage | 4.5 V to 15.75 V, -4.5 V to 15.75 V |
Stock: 48
Distributors
pcbx
Unit Price$26.69801
Ext.Price$26.69801
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $26.69801 | $26.69801 |
| 10 | $21.81546 | $218.15460 |
| 25 | $20.65780 | $516.44500 |
| 50 | $19.56157 | $978.07850 |
| 100 | $18.52343 | $1852.34300 |
